Yemen'deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz'de seyreden bir ABD tankeri gemisini 2 füze ile hedef aldı. Füzeler gemiye yakın bir noktaya düştü, ancak herhangi bir hasar meydana gelmedi. ABD Başkanı Joe Biden, Husilerin saldırılarına karşın Husileri durduramadıklarını belirtti ve saldırılara devam edeceklerini ifade etti.

Avustralya'da Polis Memuru Eşcinsel Çifti Öldürmüştü: Cesetler Bulundu Avustralya'da Polis Memuru Eşcinsel Çifti Öldürmüştü: Cesetler Bulundu

Husilerin ticari gemilere yönelik üçüncü saldırısı olan bu olay, Kızıldeniz'deki gerilimi artırdı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin gemiye 2 füze fırlattığını duyurdu. ABD güçleri, Husilere ait 2 gemisavar füzesini vurarak imha etti. Biden, gazetecilere yaptığı açıklamada, Husilere yönelik saldırıların devam edeceğini ifade etti. Husiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşılık olarak Kızıldeniz'deki ticari gemilere saldırılar düzenlemişti.

ABD'nin Husilere karşı mücadelesi devam ediyor. Biden yönetimi, Husileri terör örgütü olarak ilan ettiğini açıklamıştı. Husilerin saldırıları, bölgesel güvenlik endişelerine neden oluyor ve uluslararası ticaret yollarındaki güvenliği tehdit ediyor.

Kaynak: İHA