Donanımhaber haberine göre, Teknoloji devi Huawei, ABD'nin kara listesine alınmasına rağmen işlemci portföyünü genişletmeye devam ediyor. Kirin 9000S'in ardından şimdi de Kirin 8000 gün yüzüne çıktı. Bilindiği gibi, ABD'nin teknoloji ambargolarına maruz kalan Huawei'nin 5G, Android işletim sistemi ve ABD merkezli teknolojilere erişimi kısıtlanmıştı. Ancak Huawei, yakın zamanda tanıttığı 5G destekli Kirin 9000S ile tüm beklentileri tersine çevirdi. Şimdi ise Çinli dev, yonga seti yelpazesini çeşitlendirme kararı aldı.

Huawei ABD ambargosuna rağmen güçleniyor: Kirin 8000 ortaya çıktı!

Daha önce bahsedildiği gibi, Huawei'nin "Kirin K9" adlı yeni bir yonga seti üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Ancak bu, Kirin 9000S'in kısaltması mı yoksa tamamen yeni bir platform mu olduğu belirsizdi. Ancak HWiNFO ve Nova 12 Pro'dan elde edilen yeni bir görüntüde, Kirin 8000'in varlığı resmiyet kazandı.

Daha önceki raporlarda, Kirin 9000S'in bütçe telefonlarına yönelik bir giriş yapabileceği ve pazar dinamiklerini değiştirme potansiyeline sahip olduğu belirtilmişti. Ancak görünüşe göre bu planlar şu an için askıya alındı. Nova 12 Pro'nun yeni yıl başlamadan önce tanıtılması bekleniyor, bu nedenle gelişmeleri takip etmeye devam edin.

Kaynak: HABER MERKEZİ