Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Antalya Şubesi, 5-10 Şubat 2024 tarihleri arasında, Antalya Belek’te “Geleceğimizi Kodluyoruz” temasıyla bir yazılım geliştirme eğitim kampı düzenliyor.

Yazılım Geliştirme Eğitim Kampı

HKMO Antalya Şubesi Başkanı Okan Hançer, öğrenci meslektaşlar ve yeni mezun üyeler için düzenlenen bu kampın, katılımın ücretsiz olduğunu belirtti. Hançer, Endüstri 4.0 sonrası teknolojideki hızlı gelişmelerin, özellikle mekânsal bilgi teknolojilerinde giderek yaygınlaşan uygulamaların meslek hayatının olmazsa olmazı haline geldiğini ifade etti.

Kampın Amacı ve İçeriği

Hançer, kampın amacının, öğrenci ve yeni mezun meslektaşların yazılım geliştirme konusundaki yetkinliklerini artırmak olduğunu belirtti. Kamp süresince, Harita Mühendisliği’nde Yazılım Dillerinin Kullanımı, Mekânsal Veri Tipleri, Veri Standartları, Veritabanı Yönetim Sistemleri, Web Tabanlı Harita Yazılımı Geliştirme ve diğer konular ele alınacak.

Eğitimcilerin 29. yıl coşkusu Eğitimcilerin 29. yıl coşkusu

Katılımcı Seçimi ve Kampın Faydaları

Kamp, üniversitelerin büyük çoğunluğunun yarı dönem tatiline denk getirilecek şekilde programlandı. Katılımcılar, giriş düzeyde veri tabanı ve yazılım geliştirme bilgisine sahip öğrenci ya da yeni mezun üyeler arasından seçildi. Hançer, bu kampın, ülkemizin çeşitli üniversitelerinden yazılım sektöründe kendini geliştirmek isteyen Harita Mühendislerinin bir araya geleceği bir platform olacağını belirtti.

HKMO Antalya Şubesi, bu kampın mesleğimize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Kaynak: HKMO/Bülten