Hintli fenomen Elvish Yadav, Noida'daki bir partiye yapılan polis baskını sonrasında arkadaşlarına "parti ilacı" olarak yılan zehri sağladığı gerekçesiyle 14 gün boyunca Yaban Hayatı Koruma Yasası uyarınca gözaltına alındı.

Yadav'ın evinde yapılan aramada, dokuz yılan ve 20 ml yılan zehri bulundu. Kasım ayında Noida'daki bir partiye düzenlenen polis baskınında katılımcıların kendilerini sarhoş etmek için yılan zehri kullandıkları ve zehri Yadav aracılığıyla edindikleri tespit edildi.

Sosyal Medya Fenomeni Bebeğini Güneş Işığıyla Besleyerek Ölümüne Neden Oldu Sosyal Medya Fenomeni Bebeğini Güneş Işığıyla Besleyerek Ölümüne Neden Oldu

Suçlamalar Yöneltildi

Polis, Yadav'ın parti organizatörü olduğunu ve yılan zehri tedarikini kendisinin gerçekleştirdiğini iddia ederek yılan kaçakçılığı şüphesiyle beş kişiyi sorguladı. Ayrıca, hayvan refahı örgütü People For Animals, Yadav ve diğerlerinin yılan ve yılan zehri içeren videolar çektiğini iddia etti.

Kanun Uygulanacak

Youtuber, Uttar Pradesh'teki Bölge ve Oturum Mahkemesi huzuruna çıkarıldı. Uttar Pradesh Çevre Bakanı Arun Saxena, hiçbir ünlünün kanunların üstünde olmadığını belirterek, kanunun uygulanacağını vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi