Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, adaylık sürecinde verdiği “Kadınların ve çocukların güvenliği için karanlık park kalmayacak” sözünü yerine getiriyor. Belediye ekipleri, aydınlatma sorununun yaşandığı parkları tespit ederek, elektrik direklerini yenileme çalışmalarına başladı.

Aziz Yıldırım: "Şampiyonluğu kazanalım ben adaylıktan çekileyim" Aziz Yıldırım: "Şampiyonluğu kazanalım ben adaylıktan çekileyim"

Karanlık Park Kalmayacak

Konyaaltı ilçesinde, karanlık parkların aydınlatılması için çalışmalar hız kazanıyor. Belediye Başkanı Cem Kotan, adaylık sürecinde verdiği sözü hatırlatarak, kadınların ve çocukların güvenliği için karanlık parkların aydınlatılacağını tekrar vurguladı.

Kavaklar Parkı’nda Çalışmalar Başladı

Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki parklardaki eskiyen elektrik direklerini yeniliyor ve yetersiz ışıklandırmanın olduğu parkların daha aydınlık olması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalara ilk olarak Uncalı Mahallesi’nde bulunan Kavaklar Parkı’ndan başlandı. Ekipler, parktaki eskiyen tüm elektrik direklerini değiştirerek, direklere led aydınlatma yerleştirdi.

Hiçbir Park Karanlık Kalmayacak

Türkiye’de özellikle kadınlar ve çocukların karanlık sokak ve parklar nedeniyle güvenlik sorunu yaşadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Cem Kotan, “Parklarımızın ve sokaklarımızın aydınlatılması Türkiye’de önemli bir sorun. Bu sorunu göz önünde bulundurarak adaylık sürecimde de ‘Hiçbir park karanlık kalmayacak’ demiştim. İlçe sakinlerimize bunun sözünü vermiştim. Şimdi de bu doğrultuda ekiplerimizle harekete geçtik ve daha güvenli bir Konyaaltı için imkanlarımız doğrultusunda parklarımızı aydınlatma çalışmalarına başladık” dedi.

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi/Bülten