Antalya İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Ümit Ant, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Ümit Ant, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çekerek, “Amacımız insana yakışır bir şekilde çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmak, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmektir” dedi.

Aziz Yıldırım: "Şampiyonluğu kazanalım ben adaylıktan çekileyim" Aziz Yıldırım: "Şampiyonluğu kazanalım ben adaylıktan çekileyim"

Antalya İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Ümit Ant, “Ülkemizde 4-10 Mayıs tarihleri arası ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle Antalya İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği olarak bizler de Antalya’da bulunan tüm İş Sağlığı ve Güvenliği profesyonelleri ile birlikte tüm çalışanların bu değerli haftasını kutluyoruz. İş hayatında Çalışan sağlığının ve güvenliğinin çok önemli olduğu hususunu bu sebeple yeniden gündeme getirmek istiyorum. İş sağlığı ve güvenliğinde öncelikli amaç, insana yakışır bir şekilde çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmak, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmektir. Antalya ili ve ilçelerinde yüzlerce İSG profesyoneli arkadaşımız bu amaç çerçevesinde işverenlere danışmanlık yapmaktadırlar. İşverenlerin alacağı tedbirler neticesinde ve çalışanların iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak çalışmaları sonucunda pek çok iş kazası ve meslek hastalığının önüne geçilebilecektir.  İşyerlerinde yapılacak olan Eğitimler, risk analizleri, Yangın ve Acil durum tatbikatları ile çalışanların bilinçlenmesini sağlayacak ve  İSG kültürünü artırılmış olacaktır. Çalışan, İşveren ve Hükümetimiz herkes bu kapsamda görevlerini layıkı ile yerine getirir ise işyerlerinde muhtemel bir ölümlü veya yaralanmalı iş kazaları yaşanmamış olacaktır. Bu kapsamda alınacak tüm tedbirler ile birlikte, Tüm çalışanlara Sağlıklı ve Güvenli bir çalışma hayatı diliyorum” dedi.

Kaynak: Tayfun Akyatan