Trendyol Süper Lig’in son haftasında Çaykur Rizespor’u mağlup ederek ligde kalmayı başaran Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, takımının geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yaşadıkları zorlu sezonu ve kulübün içinde bulunduğu durumu değerlendiren Savaş, açıklamalarda bulundu.

"Dengesiz bir lig oldu"

Süper Lig'de yaşanan zorlu rekabetin altını çizen Savaş, "Bu sene değişik bir lig geçirdik. Dengesiz bir lig oldu. Hakem hataları Süper Lig’e damga vurdu. İki takım üst seviyede kadro kurmuş. Makas açıldı ve 10 takım ise ligde kalmak için çabaladı" şeklinde konuştu.

"Her sezon düşecek takımlar arasında gösteriliyoruz"

Lütfü Savaş, kulübün geçmişten bugüne yaşadığı mücadeleye de değindi. "Her sezon başında düşecek takımlar arasında biz gösteriliyoruz" diyen Savaş, "Biz Hatayspor’u aldığımızda 3. lige düşmek üzere ve 3 milyon dolar borcu olan bir takımdı. Hatta o yıl son hafta oynadığımız maçla ligde kalmayı başardık" ifadelerini kullandı.

"Önemli olan camiayı düzgün yönetmek"

Kulübün geleceği ve başkanlık seçimleri hakkında da konuşan Savaş, "Önemli olan camiayı düzgün yönetmek ve takımı Süper Lig’de tutmak için gereken fedakârlıkları yapmak" dedi. Hatayspor'un yeni sezon planları arasında teknik direktör Özhan Pulat ile devam etmek olduğunu belirten Savaş, "Kulüp olarak teknik direktörde aradığımız özellik sportif başarı sağlamasının yanı sıra sosyal ve aile yaşantısıyla topluma örnek olacak bir kişilik olması" şeklinde konuştu.

Filenin Sultanları Milletler Ligi'ne Veda Etti Filenin Sultanları Milletler Ligi'ne Veda Etti

Kulübün Stadyum Sorunlarına Değindi

Savaş, kulübün stadyum sorunlarına da değinerek, "Stadyumun yenilenmesi için gerekli makamlar, yakın zamanda bununla alakalı ihalenin yapılacağını söyledi. Sanırım bu sezona yetişmeyecektir" dedi. Hatayspor'un şehirden uzak kaldığı sürecin zorluklarını da dile getiren Savaş, "Biz istiyoruz ki takım olarak Hatay’a bir an önce dönelim. Çok daha fazla seyirciyle maçlarımızı oynayalım" diye ekledi.

Kaynak: İHA