Meltem Cumbul'a Hakareti Affetmedi! Mahkeme Kararı Açıklandı Meltem Cumbul'a Hakareti Affetmedi! Mahkeme Kararı Açıklandı

31 Mart yerel seçimlerinde, Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Pirireis Mahallesi'nde yaşanan dikkat çekici bir seçim hikayesi gün yüzüne çıkıyor. Mahalle sakinlerinden Hilda Cöcen Koku, 37 yaşında olmasına rağmen, 6 muhtar adayı arasında tek kadın olarak seçime katıldı. Mahalleye temsil olmak ve mahalle sakinlerinin sorunlarına çözüm bulmak için adım atan Koku, 300 oy farkla en yakın rakibini geride bırakarak muhtarlık koltuğuna oturdu. Bu zaferle birlikte Pirireis Mahallesi, tarihinde ilk defa bir kadın muhtara ev sahipliği yapmış oldu.

Hatay'da Tek Kadın Aday 5 Erkek Rakibini Geride Bıraktı! (2) Result

Mahalleye Yeni Bir Soluk Getirme Arzusu

Muhtar seçilmesinin ardından konuşan Hilda Cöcen Koku, mahalleye kadın eli değmesi gerektiğine inandığını dile getirdi. Kendi ifadesiyle, "Mahalleye kadının elini değmesi gerekiyordu" diyen Koku, aldığı birinciliği mahallede güzel ve temiz bir çevre oluşturmak için değerlendireceğini belirtti. Ayrıca, temiz bir çevrenin önemine vurgu yaparak, bu konuda mahalle sakinlerinin de desteğini beklediğini sözlerine ekledi.

Hatay'da Tek Kadın Aday 5 Erkek Rakibini Geride Bıraktı! (3) Result

Erkek Rakiplerine Karşı Kazanılan Zafer

Hilda Cöcen Koku, 300 oy farkla kazandığı zaferi değerlendirirken, 5 erkek rakibine karşı mücadele verdiğini belirtti. Kendi mahallesini güzelleştirmek ve kalkındırmak için aday olduğunu ifade eden Koku, bu başarıyı sağlamak için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca, mahallenin en büyük projesi olarak çok amaçlı bir salonun hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanacağını da vurguladı.

Hatay'da feci kaza! Yaşlı kadın öldü, eşi gözyaşlarına boğuldu Hatay'da feci kaza! Yaşlı kadın öldü, eşi gözyaşlarına boğuldu

Kaynak: İHA