Hatay'da göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında polis ekipleri yoğun bir operasyon gerçekleştirdi. Hatay Emniyet Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yapılan çalışmalarda, çeşitli noktalarda kaçak yollarla sınırı geçen göçmenlerin izleri takip edildi.

Depremden dakikalar sonra çıkan yangın korkuttu Depremden dakikalar sonra çıkan yangın korkuttu

Hatay, Göçmen, Kaçakçılık, Operasyon, (2)

Göçmenler Araç İçinden ve Metruk Binadan Çıktı

İskenderun yolunda bir aracın içinde yapılan aramada 8 göçmen yakalandı. Bununla sınırlı kalmayıp otogar çıkışında bekleyen 5 ve Kuzeytepe Mahallesi'nde bir metruk binada saklanan 3 göçmen daha tespit edilerek yakalandı. Toplamda 16 göçmenin bu operasyonla gözaltına alındığı belirtildi.

Hatay, Göçmen, Kaçakçılık, Operasyon, (4)

Kaçmaya Çalışan Araçta 9 Göçmen Daha Yakalandı

Aynı zamanda Topboğazı-Belen istikametinde polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan bir araç tespit edildi. Yapılan kovalamacanın ardından durdurulan araçta yapılan aramada ise 9 göçmen daha yakalandı. Polis ekipleri, araçta yapılan arama sırasında bagajda saklanmaya çalışan 2 kaçak göçmenin de yakalandığı anları kameraya kaydetti.

Hatay, Göçmen, Kaçakçılık, Operasyon, (3)

2 Kişi Tutuklandı

Operasyon kapsamında yakalanan göçmenlerin barınma ve nakil işlemlerini gerçekleştiren A.D. ve N.K. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Göçmenler ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ancak araçtan inerek kaçmaya çalışan yabancı uyruklu S.E'nin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Hatay'da 6 katlı hasarlı bina yerle bir oldu Hatay'da 6 katlı hasarlı bina yerle bir oldu

Kaynak: İHA