2024 İmam Maaşı Ne Kadar? Müezzinler Ne Kadar Maaş Alır? 2024 İmam Maaşı Ne Kadar? Müezzinler Ne Kadar Maaş Alır?

Hatay, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden en fazla etkilenen illerden biri olurken, bu yıl Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık satışlarında artış yaşanıyor. Geçtiğimiz yıla nazaran daha fazla hareketlilik gözlenen kurbanlık satışlarında depremzedeler de bayram öncesinde kurbanlık almaya başladılar. Antakya ilçesi Saraycık Mahallesi'nde küçükbaş hayvan çiftliği bulunan Yakup Yılmaz, kurbanlık koyunlarını müşterilerine sunarak bayram heyecanına katkı sağlıyor. Yılmaz'ın ifadesine göre, bu yıl kurbanlık satışlarında geçtiğimiz yıla göre daha olumlu bir tablo gözlendi.

A W224732 01

Kaliteli Kurbanlıklar İçin Vatandaşlar Harekete Geçiyor

Depremzede ve üretici konumunda olan Yakup Yılmaz, kurbanlık satışlarının kilogram fiyatının 230 TL ila 260 TL arasında değiştiğini belirtiyor. Özellikle depremzedeler için bayramın buruk geçeceğini ifade eden Yılmaz, kaliteli ve sağlıklı kurbanlıkları vatandaşlara ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini dile getiriyor. Kurbanlık satışlarının yanı sıra kesim hizmeti de sunan Yılmaz, kesim fiyatlarının 700 TL ila 1.000 TL arasında olduğunu belirtti.

A W224732 03

Mağduriyetin Önüne Geçmek İçin Doğru Zamanda Satış Yapılmalı

Yılmaz'a göre, vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına kurbanlık satışlarının bayrama yakın bir tarihte gerçekleştirilmesi daha uygun olacaktır. Erken satın alımların hayvanları strese sokabileceğini belirten Yılmaz, bu durumun üreticileri zor durumda bırakabileceğini vurguluyor. Bu nedenle, kurbanlık satışlarının 10 gün öncesinden başlaması gerektiğini dile getiriyor. Yılmaz'ın küçükbaş hayvan çiftliğinde şu ana kadar 2 veya 3 gün içerisinde 12 kurbanlık satıldı ve satışlar devam etti.

A W224732 04A W224732 05

Kaynak: İHA