Bu Çiçeği Koparanlar 357 Bin TL Ceza Ödeyecek! Bu Çiçeği Koparanlar 357 Bin TL Ceza Ödeyecek!

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri, en büyük yıkımın yaşandığı yer olarak Hatay'ı seçti ve 25 binden fazla insanın yaşamına mal oldu. Bu felaketle birlikte, binlerce kişinin hayatı olumsuz etkilendi. Antakya ilçesinde yaşayan 44 yaşındaki Hakan Mutlu da iş yeri bu felaketle yıkılanlardan biri oldu. Ancak, Mutlu, şimdi seyyar berberlik yaparak hayatını sürdürmeye devam ediyor.

Asrın Felaketi Sonrası İşini Seyyar Berber Olarak Sürdürüyor

Depremde iş yeri yıkılan Hakan Mutlu, mesleğine devam etmek için seyyar berberlik yapmaya başladı. Bu şekilde geçimini sağlayan Mutlu, "6 Şubat depreminde kıyameti yaşadık. Yaşamayan bilemez. Dükkanım yıkıldı, yıkıldıktan sonra da seyyar berberlik olarak geçimimi sağlamak zorundayım. 12 yaşından itibaren berberlik yapıyorum. Genelde arkadaşlar, yaşlılar, ihtiyacı olanlar kim çağırırsa gider tıraşımı yaparım. Depremden 1 ay sonra konteynerlere gitmeye başladım" şeklinde konuştu.

Esnafın Yardımıyla Geçimini Sürdürüyor

İş yerinde tıraş olmak için seyyar berberden faydalanan Naim Mutlu, "Berber dükkanı yıkıldığı ve tıraş olacak yerimiz kalmadığı için mecbur yanımıza çağırıyoruz. Bizde esnaf olarak onlar bize, biz onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başka dükkan yok. Memlekette dükkan kalmadı bizde yanımıza çağırıyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA