Hatay Emniyet Müdürlüğü, göçmen kaçakçılığı ile mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. 29 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen operasyonla, göçmen kaçakçılığı yapan 2 araç Antakya-Belen yolunda durduruldu. Araçlarda yapılan aramada, üzerinde kimlik belgesi bulunmayan ve ülkeye yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 6 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Hatay'da Insan Kaçakçılarına Darbe! Otomobilden Göçmen Fışkırdı 2 Result

Polis ekiplerinin dikkatli çalışmaları sonucu tespit edilen araçlar, takibe alınarak güvenli bir noktada durduruldu. Araçlarda bulunan kaçak göçmenler, herhangi bir kimlik belgesi göstermeksizin ülkeye girmeye çalışırken yakalandı. Yapılan incelemelerde, bu kişilerin ülkeye girişini ve ülke içinde nakillerini organize eden H.K., A.L. ve H.E. isimli 3 şüpheli gözaltına alındı.

Kastamonuspor futbolcusu Antalya'da kazada yaralandı Kastamonuspor futbolcusu Antalya'da kazada yaralandı

Yakalanan H.K., A.L. ve H.E., çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaçak göçmenler ise işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Operasyon sırasında bir araçtan 6 kaçak göçmenin çıkışı, polis kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Hatay'da inşaata giren yılanı eliyle yakaladı Hatay'da inşaata giren yılanı eliyle yakaladı

Kaynak: İHA