Hatay'da meydana gelen depremlerin ardından yaraların sarılması için önemli adımlar atılıyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da büyük kayıplar yaşanmış, şehir neredeyse harabeye dönmüştü. Bu felaketin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi, şehrin yeniden ayağa kalkması için büyük çaba sarf ediyor.

Hatay'da Iki Parkın Açılışı Yapıldı (2) Result

Parklar Hizmete Açıldı

Hatay genelindeki yeşil alan miktarını arttırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz ilçesinde Fahura Parkı'nı hizmete açtı. 9 bin 830 metrekarelik yeşil alanı, süs havuzu, açık hava spor alanları ve oturma alanlarıyla donatılan park, vatandaşların hizmetine sunuldu. Ayrıca Akçalı Mahallesi'nde ikinci bir park daha inşa edildi ve açılışı gerçekleştirildi. Bu parkta da bin 942 metrekarelik yeşil alan, koşu yolu, çocuk oyun ve spor alanları bulunuyor.

Hatay'da aracında uyuştur*cu bulan kişi kendini ihbar etti Hatay'da aracında uyuştur*cu bulan kişi kendini ihbar etti

Hatay'da Iki Parkın Açılışı Yapıldı (3) Result

Vatandaşlar Tarafından Beğeniyle Karşılandı

Ailelerin ve çocukların daha keyifli vakit geçirebilecekleri modern ve estetik parklar, şehir sakinleri tarafından olumlu karşılandı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, açılışta yaptığı konuşmada, 'Hatay'ımızın her köşesi gerçekten çok güzel. İki parkımızı birden açıyoruz. Çocuklarımız başta olmak üzere her yaştan insanımıza hayırlı uğurlu olsun' dedi ve şehir genelinde yeşil alanların artırılacağını vurguladı.

Hatay'da otomobil ve tır çarpıştı! Aynı aileden 6 kişi öldü Hatay'da otomobil ve tır çarpıştı! Aynı aileden 6 kişi öldü

Kaynak: İHA