Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, deprem felaketinde yıkılan binasında zarar gören su altı ve üstü arama ekiplerinin ekipmanlarını yenileyerek, arama kurtarma kapasitesini iki katına çıkardı.

Eğirdir Gölü'nde su kaybı tehlikesi! 2028'de ikiye bölünebilir Eğirdir Gölü'nde su kaybı tehlikesi! 2028'de ikiye bölünebilir

A W167116 06A W167116 05

İtfaiye Daire Başkanlığından Güçlendirme Çalışması

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay genelinde birçok kamu binasının ciddi zarar gördüğü biliniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın Antakya ilçesindeki binası da bu felaketten nasibini aldı ve ekipmanlar da zarar gördü. Ancak, İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşlara daha etkili hizmet sunmak amacıyla ekipmanlarını güçlendirmeye karar verdi.

A W167116 01

A W167116 04A W167116 03

Kapasite Artırıldı

İtfaiye ekipleri, yaşanan felaketin ardından su altı ve su üstü arama kurtarma ekipmanlarını yenileyerek kapasite artışı sağladı. Bu kapsamda, 11 kayıp vakasına müdahale edildi ve 84 eğitim dalışı gerçekleştirildi. Su altı ve Su üstü Birim Amiri Yunus Güneri, yapılan iyileştirme çalışmaları hakkında şunları belirtti: "6 Şubat depreminde itfaiye binamız yıkıldı ve içerisinde birçok ekipman hasar gördü. İyileştirme çalışmaları sayesinde mevcut ekipmanlarımızın sayısını 2 katına çıkardık. Su altı ve su üstü arama kurtarma ekiplerimizi daha donanımlı hale getirdik."

A W167116 02

Yenilenen Kapasite

Yenilenen ekipmanlarla birlikte Hatay'ın afetlere karşı hazırlıklı ve güçlü bir şekilde hizmet vereceği belirtiliyor. İtfaiye ekipleri, gelecek müdahalelerde daha etkin bir rol üstlenecek.

Kaynak: İHA