Hatay'ın Samandağ ilçesinde gerçekleştirilen bir dalış, Akın Rıdvanoğlu ve ekibi için unutulmaz anlara sahne oldu. Akdeniz’in derinliklerine dalan Rıdvanoğlu, köpek balığı sürüsüyle karşılaşarak bu anları tepe kamerasıyla kayıt altına aldı.

A W243577 04

Akın Rıdvanoğlu, dalış ekibiyle birlikte Karamağara bölgesinde yaptığı dalışta, dikkatlerini çeken bir balık kalabalığını incelemeye karar verdi. Biraz daha derine indiklerinde, köpek balıklarına denk geldiler. Rıdvanoğlu, 'Bu bizi biraz daha heyecanlandırdı, biraz daha yaklaşmak istedik.' diyerek yaşadıkları heyecanı anlattı. Kendilerine zarar vermeyeceklerini düşündükleri köpek balıkları, karınlarının tok olması nedeniyle dalgıçlara ilgi göstermedi.

A W243577 01

Camgöz Köpek Balıkları Tehlikeli

Rıdvanoğlu, karşılaştıkları köpek balıklarının cinsinin Camgöz olduğunu ve bu türün en tehlikeli köpek balıklarından biri olarak bilindiğini belirtti. Camgözlerin aç olmadığında saldırgan olmadığını, ancak aç olduklarında her türlü canlıya saldırabileceğini ifade etti. Bu bilgiler, dalgıçların bu karşılaşmada dikkatli olmalarını gerektirdi.

A W243577 02

Biyolojik Çeşitliliğiyle Dikkat Çekiyor

Hatay'ın kıyıları, yer üstü zenginliği ve biyolojik çeşitliliğiyle birçok canlı türüne ev sahipliği yapıyor. 

A W243577 05

19 Temmuz 2024 TV yayın akışı! Star TV,  Now TV, KANAL D, ATV, TRT 1, TV8 ve SHOW TV yayın akışı 19 Temmuz 2024 TV yayın akışı! Star TV, Now TV, KANAL D, ATV, TRT 1, TV8 ve SHOW TV yayın akışı

Hatay'da elektrikli bisiklet kamyonla çarpıştı Hatay'da elektrikli bisiklet kamyonla çarpıştı

Kaynak: İHA