Antalya Akra Caz Festivali’nde Fazıl Say Rüzgarı Antalya Akra Caz Festivali’nde Fazıl Say Rüzgarı

Hatay ilindeki depremde zarar gören Hatay Şehir Müzesi, restorasyon çalışmalarının ardından Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi olarak yeniden ziyarete açıldı. Antakya ilçesi kent merkezinde yer alan müze, asrın felaketinde büyük zarar görmüştü. Ancak Hatay Valiliği'nin aldığı kararla müzenin kütüphaneye dönüştürülmesi kararlaştırıldı.

Restorasyon Çalışmaları Nasıl Gerçekleşti?

Hatay Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda restorasyon çalışmaları başlatıldı. Yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi adı altında hizmete açıldı.

A W225246 01

Kültür ve Turizm Bakanı Kütüphaneyi Ziyaret Etti

Yeniden hizmete açılan kütüphaneyi ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, burada vatandaşlara hizmet vermeye başlayan kütüphaneyi inceledi. Bakan Ersoy, ziyaret sırasında kitap okuyan çocuklarla sohbet etti ve kütüphanenin yenilenmiş hali hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından Bakan Ersoy, kentteki diğer incelemelerine devam etti.

Kaynak: İHA