Hatay, geçtiğimiz yıl meydana gelen depremin en fazla etkilendiği bölgelerden biri olarak hafızalara kazındı. Binlerce insanın hayatını kaybettiği felaketin ardından, Antakya ilçesinde bulunan ve 'Cennetten bir köşe' olarak anılan Rönesans Rezidans'ta enkaz altında kalan Cemile İncili, hayatta kalmayı başardı. Ancak, ablası Mevlüde ve yeğeni Mehmet Şükrü İncili'den hala haber alamayan Cemile İncili, umutsuz bir bekleyiş içinde.

A W128122 02

Sesimi Duyup Kurtardılar

Deprem sonrası enkaz altında geçen 2 günü anlatan İncili, ablası ve yeğeniyle kurduğu iletişimi şu sözlerle anlattı: "Bir yerde sıkışıp kaldım. Yeğenim 'hala iyi misiniz' diye seslendi. 'Biz iyiyiz' dedim. Çünkü ablamın sesini duyuyordum. Yeğenim, 'hala ben nefes alamıyorum, zorlanıyorum' dedi. Ben 'sesimizi duyan kimse yok mu' diye bağırdım. O sırada ablam ve yeğenim 'çok bağırma oksijenini bitirme' diye seslendiler. Yeğenim nefes alamıyordu ve ablam inliyordu. Yeğenimin sesini duymaz oldum. Sağ elimi zor oynatıyordum. Tahtaya vurup ses çıkarttım. Sesimi duyup kurtardılar."

Kemer Belediyesi yayla yollarında çalışmalarını tamamladı Kemer Belediyesi yayla yollarında çalışmalarını tamamladı

A W128122 05

'Hiçbir iz Bulamadım'

Ancak, kurtuluşun ardından Cemile İncili'nin yüzü gülmüyor. Ablası ve yeğeniyle ilgili hiçbir haber alamamanın acısıyla baş başa kalan İncili, "Ben kurtarıldım ama yeğenim ve ablamdan hiçbir haber yok. Hiçbir iz bulamadım. Onların yaşayıp yaşamadığını veya kurtarılıp kurtarılmadığına dair hiçbir bilgisine ulaşamadım. Tüm hastanelere baktık ama bir bilgiye ulaşamadık. 1 yıl olacak ama hiçbir izlerine rastlamadım. Onları bulmak istiyorum. Bir mezarlarının olmasını istiyorum. Kurtuldum ama kurtulduğuma sevinmiyorum çünkü sevdiklerimi bulamıyorum" şeklinde duygularını ifade etti.

A W128122 01

Kaynak: İHA