Ankara Altınpark'ta düzenlenen Hatay Tanıtım Günleri, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Hatay esnafına destek vermeyi amaçlıyor.

Zengin Hatay Mutfağı Tanıtıldı

Hatay Tanıtım Günleri, Altınpark'ta düzenlenen bir etkinlikle başladı. Ziyaretçiler, etkinlik alanındaki tezgahlarda Hatay'ın zengin yerel ürünlerini tek tek deneme fırsatı buldular.

Hatay Lezzetleri Başkentte Tanıtıldı

Tepsi Kebabı ve Künefe Yarışmaları İlgi Çekti

Etkinlik kapsamında düzenlenen tepsi kebabı ve künefe yeme yarışmaları renkli anlara sahne oldu. Kağıt kebabı ustası Mithat Öztürk, kağıt kebabının dana eti ile yapıldığını ve fırında pişirildikten sonra tırnaklı pideler ile servis edildiğini belirtti. Öztürk, 'Tepsi kebabı salça sosuyla aynı dana etinden yapılır ve satırla çekilir. En çok kağıt kebabı tercih edilir, tepsi kebabından biraz daha hafif olduğu için. Ama Antakya’da da en çok tepsi kebabı tercih edilir' dedi.

Hatay Lezzetleri Başkentte Tanıtıldı

Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Dayanışma günlerine gelen vatandaşlar, stantlara yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik alanına gelen bir vatandaş, 'Ben keçi peyniri aldım. Baharat ve nar ekşisi almayı düşünüyorum. Fiyatlar da güzel, depremzedelere yardımmış, bilmiyordum. İnşallah paramız nasip olur' şeklinde konuştu.

Çeyrek Altın Ödüllü Tepsi Kebabı Yarışması ve Kazananın Heyecanı

Etkinlikte düzenlenen çeyrek altın ödüllü tepsi kebabını en hızlı bitirme yarışmasını kazanan Onur Tansal, 'Tepsi kebabı biz Antakyalılara göre az acılıydı. Güzel ve lezzetliydi. Bir dahaki yarışmada görüşmek üzere. Herkesi Hatay Günleri'ne bekliyoruz' ifadelerini kullandı.

Hatay Lezzetleri Başkentte Tanıtıldı

Hatay Tanıtım Günleri 28 Ocak'a Kadar Sürecek

Hatay Tanıtım Günleri, 28 Ocak Pazartesi gününe kadar devam edecek. Ziyaretçilere, Hatay'ın kültürel zenginlikleri ve lezzetleri tanıtılmaya devam edilecek.

Kozan il olacak mı? İhtimali bile ilçedekileri heyecanlandırdı Kozan il olacak mı? İhtimali bile ilçedekileri heyecanlandırdı

Hatay'da Asi Nehri taştı! Binlerce dönüm tarım arazisi sular altında Hatay'da Asi Nehri taştı! Binlerce dönüm tarım arazisi sular altında

Kaynak: İHA