Depremin vurduğu Hatay'ın Samandağ ilçesinde, felaketin yaralarını sarmak için çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Samandağ Kaymakamlığı koordinesinde ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle ressam Burcu Okar, 515 metre uzunluğunda ve 2 metre 10 santim yüksekliğindeki bir duvara 9 ay boyunca 227 farklı resim çizdi.

A W238947 08 Result

Renkli ve devasa bir resim portresini andıran bu çalışma, Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuru yapılarak dünya çapında bir ilgi odağı haline geldi.

A W238947 09 Result

17 Temmuz 2024 TV yayın akışı! Star TV,  Now TV, KANAL D, ATV, TRT 1, TV8 ve SHOW TV yayın akışı 17 Temmuz 2024 TV yayın akışı! Star TV, Now TV, KANAL D, ATV, TRT 1, TV8 ve SHOW TV yayın akışı

6 Kategoride 227 Farklı Resim

Ressam Burcu Okar, 9 aylık yoğun bir çalışmanın ardından tamamlanan bu projede, duvardaki resimleri 6 farklı kategoriye ayırdı. Film karakterleri, 3 boyutlu fotoğraf çekim alanları, deniz canlıları, sanat resimleri, çizgi film karakterleri ve Yeşilçam filmlerinin karakterleri duvarda yer aldı. Bu çeşitlilik, her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekmeyi başardı.

A W238947 02 Result

Guinness Rekorlar Kitabı'na Başvuru Yaptı

Bu büyük proje, hem uzunluk hem de görsel sayısı bakımından Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuruldu. Projenin dünya genelinde bir benzeri bulunmuyor. Ressam Burcu Okar, 'Deprem sonrası şehir toparlanmaya çalışıyor. Biz de bu süreçte vatandaş olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu projeyle dünya genelinde bir ilke imza atmak istedik' dedi.

A W238947 05 Result

Vatandaşlardan Büyük İlgi 

Proje, halktan da büyük ilgi gördü. Ziyaretçilerden İpek Yüksek, 'Duvara yapılan resimler çok güzel ve iyi düşünülmüş. Hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden resimler yapılmış. Denizin manzarası ve resimlerin verdiği güzellik ile fotoğraf çekilmek çok keyifli. Herkesin gelip görmesi gereken bir yer oldu' ifadelerini kullandı.

A W238947 07 Result

Hatay Milleyha Sulak Alanı'na kaçak hafriyat dökülemeyecek Hatay Milleyha Sulak Alanı'na kaçak hafriyat dökülemeyecek

A W238947 03 Result

Kaynak: İHA