Hatay'ın Arsuz ilçesinde, Gözcüler Mahallesi'nde bulunan bir konteynerde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde çevreye yayılmadan kontrol altına alındı.

Hatay Arsuz'da Konteyner Yangını Korkuttu

Antalya’da Yol Verme Tartışması Silahlı Kavgaya Dönüştü: Görüntüler Ortaya Çıktı Antalya’da Yol Verme Tartışması Silahlı Kavgaya Dönüştü: Görüntüler Ortaya Çıktı

Yangın, konteyner kentte meydana geldi ve kısa sürede büyüdü. Yangını fark eden konteyner sakinleri, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine yönlendirilen polis, ambulans ve itfaiye ekipleri, hızlı bir şekilde bölgeye ulaştı. İtfaiye ekipleri, yoğun çaba sonucunda yangını kontrol altına alarak çevreye sıçramasını önledi. Bu başarılı müdahale sayesinde yangın, çevredeki alanlara zarar vermeden söndürüldü. Ancak çıkan yangın nedeniyle konteyner kullanılamaz hale geldi.

Olay yerinde yapılan çalışmaların ardından itfaiye ekipleri, yangının tamamen söndüğünü ve çevre güvenliğinin sağlandığını belirtti. Yangının neden çıktığı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Hatay depreminde hasar alan cami minaresine kavuştu Hatay depreminde hasar alan cami minaresine kavuştu

Kaynak: İHA