Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde meydana gelen olayda, annesinin vefatının ardından resmi prosedürler hakkında bilgi almak isteyen doktor B.B.Ö., hasta yakını tarafından şiddete maruz kaldı. Sanık, ikinci duruşmada tahliye edildi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi dahili yoğun bakım servisinde kanser tedavisi gören bir hasta hayatını kaybettikten sonra, hasta yakını olan Volkan Kuşçu, doktor B.B.Ö.'ye saldırdı. Olayın ardından güvenlik görevlileri müdahale etti ve polis çağrıldı. Alkol tespiti yapılan sanık, ev hapsi cezası aldıktan sonra tutuklandı.

Edirne'de Göçmen Operasyonu Edirne'de Göçmen Operasyonu

Mahkeme Tahliyeye Karar Verdi

Edirne'de açılan davada sanık, ikinci duruşmada tutuklu bulunduğu cezaevinden katıldı. Mahkeme heyeti, doktorun durumunu göz önünde bulundurarak sanığın tahliyesine karar verdi ve davanın ertelenmesine hükmetti. Duruşma sonrası doktorun avukatı ve babası, saldırının hiçbir gerekçesi olmadığını ve ciddi sonuçları olduğunu belirtti. Ayrıca, şiddetin sağlık çalışanlarına yönelik artan bir sorun olduğuna dikkat çekti.

Acil Önlemler Alınmalı

Edirne Tabip Odası Başkanı Gürcan Altun, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu ve ciddi önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Altun, acil önlemler alınmadığı takdirde bu tür olayların önüne geçilemeyeceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi