Davet polemiği! İmamoğlu'ndan Kurum'a: Acemi adaya postayla yollayacağım Davet polemiği! İmamoğlu'ndan Kurum'a: Acemi adaya postayla yollayacağım

Cumhuriyet Halk Partisi, depremzedelerin protesto ettiği Lütfü Savaş yerine Haluk Levent'e Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifi götürdüğü iddia edilmişti. Ünlü sanatçıdan yanıt gecikmedi.

Lütfü Savaş'a Depremzedelerden Tepki

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından 31 Mart 2024 Mahalli İdari Seçimler için yeniden aday gösterilmişti. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümünde Hatay'da depremzedeler tarafından yoğun şekilde protesto edilen Lütfü Savaş'ın adaylığı sorgulanmaya başladı.

Depremzedelerin protesto ettiği Lütfü Savaş için CHP'den ilk açıklama Depremzedelerin protesto ettiği Lütfü Savaş için CHP'den ilk açıklama

CHP'den Hatay için Haluk Levent'e Teklif

Tepkilerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için, asrın felaketi süresince deprem bölgesi için ekibiyle gece gündüz çalışan ünlü sanatçı Haluk Levent'e adaylık önerildiği iddia edildi.

Haluk Levent Teklifleri Doğruladı

Sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yapan Haluk Levent, teklifleri doğrularken, 'CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında, 'Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var.' açıklamasını yaptı.

Haluk Levent Chp'den Hatay Adayı Olacak Mı-1

Kaynak: Kamer Durdu