Voleybol Efeler Ligi final etabının üçüncü maçında Fenerbahçe ile karşılaşan Halkbank, etkili bir performans sergileyerek rakibini 3-0 yenerek seride durumu 3-0'a getirerek şampiyon oldu.

Maça hızlı başlayan Halkbank karşısında 4-0 geriye düşen Fenerbahçe, zorlu mücadelede direnç göstermeye çalışsa da başkent ekibinin etkili oyununa engel olamadı. İlk seti 25-19'luk skorla kazanan Halkbank, maçtaki üstünlüğünü perçinledi.

Galatasaray'da seçim sonuçlandı: Dursun Özbek yeniden seçildi Galatasaray'da seçim sonuçlandı: Dursun Özbek yeniden seçildi

İkinci sette de üstün performansını sürdüren Halkbank, rakibinin ataklarını savunmakta zorlanan Fenerbahçe'yi 25-18'lik skorla geçerek durumu 2-0'a getirdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette de Halkbank, servis ve manşet sorunu yaşayan rakibi karşısında etkili oldu ve seti 25-19 kazanarak maçı domine etti.

Başkent ekibi, karşılaşmayı 3-0 kazanarak play-off final serisinde durumu 3-0'a getirerek 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamladı. Halkbank, bu zaferle şampiyonluk kupasını kaldırdı ve sezonu zirvede tamamladı.

Kaynak: İHA