Yüksekova ilçesine bağlı Dilektaşı köyünün Çalımlı mezrasında ikamet eden vatandaşlar, köylerine yeterli hizmetin gelmediğini iddia ederek 31 Mart yerel seçimlerinde sandık başına gitmeme kararı aldılar. Çalımlı mezrasında yaşayan 500 nüfuslu ve 137 seçmenden oluşan vatandaşlar, yerel seçimi boykot etme kararı aldıklarını duyurdular.

A W166104 06

“Hiçbir Seçmenimiz Oy Kullanmayacak”

Mezra sakinleri adına konuşan Adem Kahraman, "Şu anki seçimde 137 seçmenin oy pusulası geldi, ancak biz oy kullanmayacağız. Seçim günü okul önünde toplanarak seçimi boykot edeceğiz. Köyümüzün şartları yerine getirilene kadar oy kullanmayacağız. Bu şartlar, oldukça ağır şartlar değil. Köyümüz, diğer köylere 7-8 kilometre uzaklıkta ve biz, mezramızın köy statüsüne kavuşmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

A W166104 01

“Yıllardır Hizmetten Uzak Yaşadık”

Mezra sakini Hamit Doğan ise "Suyumuz yok, yolumuz yok, elektriğimiz sürekli arızalanıyor. Telefonlarımız çekmiyor. Bizim sadece bir sorunumuz yok, birden çok sorunumuz var. Devletimiz bize yardım etsin, halimize çare bulsun. Aksi takdirde köyü terk etmek zorunda kalacağız. Biz de insanız. Devletimiz sadece şehirdeki vatandaşlara değil, bize de bakmalıdır. 15 gün sonra seçim var, oyumuza talep var ancak mezramıza herhangi bir hizmet yapılmadığı için kullanmayacağız. Yıllardır hizmetten uzak yaşadık" dedi

Marmaris Belediye Başkanı koltuğunu çocuklara devretti Marmaris Belediye Başkanı koltuğunu çocuklara devretti

A W166104 03

Kaynak: İHA