Brezilya'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 155'e Yükseldi Brezilya'daki Sel Felaketinde Ölenlerin Sayısı 155'e Yükseldi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Londra'da Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Yerapetritis ile bir araya geldiğini duyurdu. Bu buluşmanın, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçtotakis'in yakın zamanda Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaretin hazırlıkları çerçevesinde gerçekleştiği belirtildi.

Hazırlıklar Kapsamında Buluşma Gerçekleşti

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Yunanistan Başbakanı'nın Türkiye ziyareti öncesinde hazırlıkların hız kazandığını ve bu kapsamda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Yunanistan Dışişleri Bakanı ile görüştüğünü belirtti.

İki Ülke Arasındaki Diyalog Devam Ediyor

Türkiye ve Yunanistan arasındaki diyaloğun sürdüğü bu buluşmanın, bölgesel konularda iş birliği ve anlayışın artırılmasına yönelik önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Stratejik İlişkilerin Güçlendirilmesi Hedefleniyor

Görüşmenin, stratejik öneme sahip konuların yanı sıra, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve olası sorunların çözümüne yönelik adımların ele alındığı bildirildi.

Kaynak: ANKA