Türk sinema ve tiyatro dünyasının sevilen ismi Hakan Bilgin'in hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. İşte detaylar...

Konyaaltı Hayat Park'ta Yangın! Konyaaltı Hayat Park'ta Yangın!

Hakan Bilgin'in Hayatı

Hakan Bilgin, 4 Nisan 1967 tarihinde Samsun'da doğmuştur ve aslen Arhavi, Artvin'lidir. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olarak tanınan Bilgin, kariyerine Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'nda başlamış ve 1990 yılında Ortaoyuncular'a katılarak profesyonel oyunculuk hayatına adım atmıştır. Gökhan Semiz'in keşfiyle E.S.E.K Tiyatrosu'na geçen Bilgin, burada çeşitli başarılı projelerde yer almıştır.

Tiyatro Kökenli Bir Yetenek

2008 yılında Nişantaşı'nda Sakizli Cafe'nin sahipliğini üstlenen Hakan Bilgin, tiyatro, sinema ve dizi projelerindeki başarısıyla tanınmıştır. Oyunculuk kariyerinde tiyatronun kendisi için en anlamlı ifade biçimi olduğunu vurgulayan Bilgin, geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

Geniş Filmografisi ve Sivil Toplum Çalışmaları

Hakan Bilgin, sinema kariyerinde "Recep İvedik", "Çakallarla Dans" serisi ve "Aşk Geliyorum Demez" gibi önemli yapımlarda roller üstlenmiştir. Televizyon dizilerinde de başarılı performanslar sergileyen oyuncu, aynı zamanda 2023 yılı itibariyle Bilim Kahramanları Derneği yönetim kurulu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarına da aktif olarak katkı sağlamaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi