İstanbul Havalimanı Gidiş Terminali'nde gerçekleşen uğurlama töreni, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Hacı adaylarının kutsal topraklara olan yolculuğu, manevi bir atmosfer eşliğinde başladı.

İlk Kafile Ankara'dan Yola Çıktı

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan'ın yaptığı konuşmada, hac yolculuğunun önemine vurgu yapıldı. Dualar eşliğinde Ankara'dan ilk hac kafilesi uğurlandı. Bircan, hac ibadetinin önemine dikkat çekerek, hac yolcularına bereketli ve huzurlu bir yolculuk diledi.

Hacı Adaylarının Uğurlanma Töreni İstanbul'da Gerçekleşti

İzmir'den Kutsal Topraklara Uğurlama Merasimi

İzmir'de de ilk hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Hac adayları ve yakınları duygusal anlar yaşarken, İstanbul Müftü Yardımcısı Arif Cevlek de hacı adaylarını tebrik etti.

Heyecan Dolu Anlar

Uzun yıllardır hac farizasını bekleyen hacı adayları ve yakınları, duygusal anlar yaşadı. İbrahim Polatlı, 74 yaşında olduğunu ve eşiyle 14 yıldır hac sırası beklediklerini belirterek, "15'inci yılda gitmek nasip oldu. Çok heyecanlıyım. Bu çok tatlı bir heyecan. Allah cümlesine hac nasip etsin." dedi.

Hacı Adaylarının Uğurlanma Töreni İstanbul'da Gerçekleşti

Hac Duaları Filistin İçin

84 yaşındaki hacı adayı Ali Özer, "13 senedir hacı olmayı bekliyordum. Allah bugüne nasip etti. Rabbim tüm gitmek isteyenlere nasip etsin. Herkese hakkıyla haccı yaşamayı nasip etsin. Bu sene tüm dualarımız Filistin için olacak." ifadesini kullandı.

Güldür Güldür Show’da Yeni Sezon Sürprizi! Güldür Güldür Show’a Kimler Geliyor? Güldür Güldür Show’da Yeni Sezon Sürprizi! Güldür Güldür Show’a Kimler Geliyor?

Kutsal Topraklara Yolculuk Dualarla Tamamlandı

Törenin sonunda hacı adayları ve görevliler, kutsal topraklara dualarla uğurlandı. Bu manevi yolculuğun, hacı adaylarına ve tüm Müslümanlara hayırlar getirmesi temennisiyle uğurlama töreni sona erdi.

Kaynak: AA