Ünlü aktör Jamie Dornan, Portekiz’deki tatil sırasında zehirli bir tırtıl tarafından ısırıldı ve kalp krizi geçirme riskiyle hastaneye kaldırıldı.

Arka Sokaklar’ın Yıldızı Kirli Sepeti Kadrosuna Katılıyor! Arka Sokaklar’ın Yıldızı Kirli Sepeti Kadrosuna Katılıyor!

Tehlikeli Karşılaşma

Dornan ve gazeteci Gordon Smart, tatillerinin ilk iki gününü sorunsuz geçirdikten sonra, vücutlarında uyuşma ve kalp atışlarında hızlanma gibi belirtiler yaşamaya başladılar. Bu belirtiler üzerine acil servise başvurduklarında, Dornan’ın kalp atış hızının dakikada 210 olduğu tespit edildi. İngiliz Kalp Vakfı’na göre, normal bir dinlenme kalp atış hızı dakikada 60 ila 100 atım arasında olmalıdır.

Gri’nin Elli Tonu (2)-1

Hayatta Olduğu İçin Şanslı

Dornan, zehirli tırtıllarla karşılaştıktan sonra ‘hayatta olduğu için şanslı’ olduğunu itiraf etti. Smart da aynı şekilde, “oradan canlı çıktığımız için çok şanslıyız” dedi.

Zehirli Tırtılların Tehlikesi

Tırtılların minik kılları, thaumetopoein adı verilen tahriş edici bir proteine sahiptir. Bu protein, ağrılı cilt, göz ve boğaz tahrişlerine, döküntülere ve nadir durumlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Doktorlar, Dornan ve Smart’ın semptomlarının bu tırtıllardan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

Gri’nin Elli Tonu (2)

Kaynak: Haber Merkezi