CHP Baskil Belediye Başkan Adayı Veli Baygeldi, gündeme getirdiği 'gri pasaport skandalı'yla ilgili olarak AKP'li Baskil Belediyesi'nin çalışanları tarafından tehdit edildiğini iddia etti. Gri pasaport olayını kamuoyuyla paylaşarak, belediye başkanının yurtdışındaki dernekleri aracı kılarak insan kaçakçılığı yaptığını dile getiren Baygeldi, bu konudaki açıklamalarının ardından bir belediye çalışanı tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

CHP MYK'da yeni yardımcı belli oldu CHP MYK'da yeni yardımcı belli oldu

Baygeldi, olayın ardından yaptığı açıklamada, "CHP'nin Baskil Belediye Başkanı olarak projelerimizi ve çalışmalarımızı izah etmek için 24 Ocak 2024 günü yerel bir kanala konuk olarak katılacaktım. Ancak çarşı merkezinde bir belediye çalışanı tarafından beni durdurarak 'İhsan Akmurat'tan bahsetmeyeceksin, gri pasaport konusuna girmeyeceksin' diye tehdit edildim. Bu durum AK Partili Belediye Başkanı'nın hoşgörüyle karşılanacak bir davranış değil. Çalışanlarına bu talimatları kendilerinin verdiğini biliyoruz" dedi.

Baygeldi, tehditlerle ilgili olarak şikayetlerini emniyete ilettiklerini ve hukuksal süreçleri başlatacaklarını belirtti. Ayrıca, "Gri pasaporta da değineceğiz, Akmurat’ın yaptıklarına da yapmadıklarını eleştireceğiz. Hukuk çerçevesi içinde bize sunulan imkanları değerlendireceğiz. Kimse bizi susturamaz. Bizim yakaladığımız havayı sabote etmeye, kendilerine çekmeye asla müsaade etmeyeceğiz. Korkmuyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA