Göztepe, 1. Lig'de şampiyonluk ipini haftalar önce göğüsleyerek Süper Lig'e yükselme başarısını elde etti. Sezonun 34. ve son haftasında Gürsel Aksel Stadyumu'nda Bodrum FK ile 1-1 berabere kalan Göztepe, bu müsabakanın ardından şampiyonluk kupasını kaldırdı.

EURO 2024'te Polonya'nın Kadrosu Belli Oldu EURO 2024'te Polonya'nın Kadrosu Belli Oldu

Göztepe Süper Lig’e yükselişini şampiyonluk kupasıyla kutladı

Kupa Töreni Coşkuyla Gerçekleşti

Bodrum FK maçının son düdüğüyle birlikte Gürsel Aksel Stadyumu'nda büyük bir coşku yaşandı. Müsabakanın bitiş düdüğünün ardından, sahada dev bir platform kuruldu ve şampiyonluk kutlamaları başladı. Yöneticiler, teknik ekip, personel ve oyuncular teker teker sahneye çağrılarak, müzik ve ışık gösterileri eşliğinde kutlamalara katıldı.

Kupa Gökyüzüne Kaldırıldı

Platforma çıkan futbolcular ve teknik ekip, sevinçlerini dans edip coşkuyla kutladılar. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen de kutlamalara katılarak, şampiyonluk kupasını takdim etti. Kupa havaya kaldırıldıktan sonra, futbolcular tribünleri dolaşarak taraftarlarla coşkuyu paylaştılar.

Göztepe Süper Lig’e yükselişini şampiyonluk kupasıyla kutladı

Olimpik Branşlardan da Destek

Öte yandan, olimpik branşlarda yer alan sporcular da kupa töreni öncesinde tribünleri dolaşarak, Göztepe'nin şampiyonluk kutlamalarına destek verdiler.

Kaynak: İHA