Göztepe, Trendyol 1. Lig’in 33. haftasında deplasmanda Eyüpspor ile karşılaştı ve sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı. Müsabakanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Göztepe Teknik Direktörü Stanimir Stoilov, takımının performansını değerlendirdi.

Fenerbahçe'de 15 Yıl Sonra Bir İlk Fenerbahçe'de 15 Yıl Sonra Bir İlk

Oyuncuların Profesyonelliği Ön Planda

Stoilov, maç öncesinde oyuncularının ciddi bir şekilde antrenman yaptığını ve bu disiplini sahaya da yansıtarak galip geldiklerini belirtti. Takımının başarısını, uzun süren kutlamaların ardından bile profesyonel bir şekilde hazırlanarak gösterdiklerini vurguladı. Stoilov, "İyi oynadığımızı düşünüyorum. 11’e 11 olan bölümde üstün taraf bizdik. Kırmızı karttan sonra Eyüp için işler zorlaştı. Çok mutluyum çünkü oyuncularım çok ciddi bir şekilde antrenman yaptılar maçtan önce. Maçta da ciddi oynayıp galip geldiler. Aslında uzun kutlamalar yaptık arkasından kısa bir antrenman yapıp hazırlandık. Oyuncularım hem kutlamayı hem de profesyonel bir şekilde çalışmayı bildiklerini göstermiş oldu."  ifadelerini kullandı.

Eyüpspor'u Tebrik Etti

Göztepe Teknik Direktörü, Eyüpspor'u da tebrik ederek, rakiplerinin Süper Lig'e çıkmayı hak ettiklerini ifade etti. Stoilov, "Eyüpspor’u tebrik ediyorum. Onlar da Süper Lig’e çıkmayı hak ettiler. Gerçekten çok iyi bir takım. Çok iyi bir şekilde hocaya sahipler. Onlara da Süper Lig’de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA