Google, Android Auto kullanımı sırasında Google Asistan'ın konuşmaları ve mesajları yapay zeka ile özetlemesi üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik, sürücülerin çok sayıda mesajla uğraşırken dikkatlerini dağılmaktan korumayı hedefliyor. Android Auto, Google Asistan'ın yapay zeka desteğiyle mesajları özetlemesine olanak tanıyacak.

Google Asistan Android Auto'da mesajları özetliyor

Yapay zeka tarafından oluşturulan mesaj özetlerinin kullanıcıya sunulacak olması, hataların da olabileceği anlamına geliyor. Bu durum, Google'ın kullanıcılara kurulum sırasında yaptığı uyarı ile belirtiliyor: "Bu özetler yapay zeka tarafından oluşturulacaktır, bu nedenle hatalar olabilir." Ayrıca kullanıcılar, bu özelliği Android Auto ayarlarından kapatabilecekler.

Yapay zeka ile mesaj özetleme özelliği, Android Auto'nun geliştirici seçeneklerinde açılıp kapatılabilecek. Şu an için bu özelliğin tam kullanıma geçiş tarihi belirsiz olsa da bilgiler, Google uygulamasının 14.52 sürümünde beta aşamasında olduğunu gösteriyor.

Google Asistan'ın Android Auto kullanımı sırasında mesajları yapay zeka ile özetlemeye başlaması, sürücüler için güvenli ve pratik bir iletişim çözümü sunmayı amaçlıyor. Bu özellik, sürücülerin mesajları tek tek okuma veya dinleme zorunluluğunu ortadan kaldırarak zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olabilir.

Kaynak: Tayfun Akyatan