Giresunspor, Trendyol 1. Lig’den küme düşen takımlardan biri olarak, olağanüstü kongre için çoğunluk sağlanamadığı için kongreyi erteledi. Kulüp, ekonomik zorluklar nedeniyle futbolcularını elinde tutamadı ve transfer tahtası kapalı olduğundan altyapı futbolcularıyla sezonu tamamlamak zorunda kaldı. Olağanüstü kongre kararı, çoğunluk sağlanamadığı için 18 Mayıs tarihine ertelendi.

Türk Takımlarının Avrupa Kupalarındaki İlk Maç Tarihleri Belli Oldu Türk Takımlarının Avrupa Kupalarındaki İlk Maç Tarihleri Belli Oldu

Göreve Geldiklerinde Çöküşle Karşılaştık

Süper Lig’e yükseldikten sonra üst üste iki sezon ligden düşen Giresunspor, kendini toparlamak için kongre kararı aldı. Ancak, bu kararın ardından henüz resmi olarak adaylık açıklamadı. Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak, kulübün ekonomik olarak çökmüş bir durumda olduğunu belirtti. Yamak, "Göreve geldiğimizde adeta ekonomik olarak çökmüş bir kulüp devraldık. Giresunspor’da yapılan usulsüzlüklerle ilgili bir inceleme başlattık ve bugün dava süreci devam etmektedir. Şu anda sadece yabancı futbolculara 7.5 milyon Euro borcu bulunmaktadır. Bazı futbolcularla görüşerek indirim talebimiz oldu ancak bunda da yeterli destek bulamadığımız için maalesef başaramadık. Yerli futbolcularımıza yönetim olarak 70 milyon TL, federasyondan gelen paralarla ise toplamda 130 milyon TL bir ödememiz oldu. Ne yazık ki, yaptığımız bütün girişimlere ve çabalarımıza rağmen transfer tahtasını açıp oyuncu alamadık. Altyapı oyuncularımızla ligin sonuna kadar mücadelemizi sürdürdük" ifadelerini kullandı.

Giresunspor’a Devam Eden Zor Günler

Giresunspor’a talip olacak yeni yönetimin zor günlerin beklediğini ifade eden Yamak, "Hocamızın sözleşmesi sezon sonuna kadardı. Yeni sezonda devam edip etmeyeceğine yeni yönetim karar verecektir. Oyuncularımız altyapıdaki genç oyunculardan oluşuyor. Hala transfer tahtası kapalı ve mali durumumuz da ortada. Henüz bir aday çıkmadı ama önümüzde bir haftalık süre var. Bu süre içerisinde sağlıklı bir yönetim gelirse biz de elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Gerek yabancı futbolcularla yaptığımız indirim görüşmeleri, gerekse de ekonomik anlamda yönetimin ve Giresunspor’un yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA