Türkiye’nin turizm noktasında önde gelen şehirlerden olan Antalya’da dilencilik, çiçek ve mendil satıcılığı ve en önemlisi gençlik çetesi esnafı bezdirdi. Yerli ve yabancı turistin yoğun olarak görüldüğü Işıklar Caddesi’nde sayılarında ve faaliyetlerinde artış gösteren illegal gruplar çevreye huzursuzluk vermeye devam ediyor. Bölge yıllardır esnaflık yapan ve can güveliğinin olmadığını savunan M.A., diğer esnaf arkadaşlarıyla beraber yaşadığı sorunları Akdeniz Gerçek gazetesine anlatmıştı. İsyanını ve yardım çağrısını duyurduğumuz M.A., çeteleşmenin ve dilenci sorunun çözüme kavuşmasını beklerken olayların daha da büyüdüğünü aktardı.

 30 KİŞİ BİRİNİ BIÇAKLADI                                                                                                 

Işıklar Caddesi’nde 22 yıldır esnaf yaparak geçimini sağlayan M.A., 2 Haziran 2024 Pazar akşamı 20-30 kişiden oluşan gençlik çetesi adlı grubun aralarına aldıkları bir genci defalarca bıçakladığını söyledi.  Saldırı sinyalinin gündüz verildiğini öne süren M.A., ¨Bir olay çıkacağı zaman bu gençlerde gündüzden bir hareketlenme başlıyor. O gün içinde cadde üstünde 4-5 defa kavga çıktı. Pazar akşamı da bunu net olarak gördük. 20-30 kişilik gençlerden oluşan bir çete aralarına aldıkları bir genci defalarca bıçakladılar. Her yer kan revandı. O gencin de bir çete üyesi olduğunu düşünüyorum. Ambulansla hastaneye kaldırıldı ama akıbetini bilmiyorum. Ama devamında neler olabileceğini kestiriyorum. Bu çete durmayacak. Önüne geçilemediği takdirde de daha da büyüyecek. Kendi aralarında ve başkalarıyla dövüşerek bir hiyerarşi kurmaya çalışıyorlar. Diğer çetelere de bunu göstererek varlıklarını ve güçlerini gösteriyorlar. Bunlar daha çocuk. Bunları yönlendiren daha büyük kişiler var. Bu çocuklar heyecan ararken yanlış işlere yöneliyorlar¨ diyerek isyan etti.

Antalya'da 100 Euroluk Çiçek Antalya'da 100 Euroluk Çiçek

ÇETELERDE KORKU YOK                                                      

Gençlik çetesi adlı gurubun net bir eşkale sahip olduğunu belirten M.A., "Tas kafa saç modeliyle, giyinişleri ve hareketleri zaten ne tip olduklarını alenen gösteriyorlar. Bir de sürekli bir arada dolaşıyorlar. Polise bildirdiğimizde olay yaşanmadığı süredece müdahele edemeyeceğini söylüyor. Pazar akşamı meydana gelen bıçakalama vakasında çete dağıldıktan sonra ekipler geldi. Zaten kaçan kaçmıştı. Zabıta zaten müdahale etmedi. Buraya çok kararlı ve bilinçli bir şekilde ele alınmalı. Çünkü bu çetelerin aktif olduğu anlar gitgide genişliyor.  Karaalioğlu Parkı'na kadar ilerlediler. Gündüz çevik kuvvet asayişi sağlamak için devriye geziyor. Ama buna rağmen bu çetelerde bir korku olmuyor" dedi.

ANTALYA LİSESİ ETRAFINDA GENÇLİK ÇETESİ KRİZİ ANTALYA LİSESİ ETRAFINDA GENÇLİK ÇETESİ KRİZİ

12 SAATTE 5 BİN LİRA KAZANDI

İş yeri önlerini mesken seçen dilencilerden bezdiğini belirten M.A. "Kapının önünden ayrılmayan dilenci, 12 saatte 5 bin lira kazanıyor. O kadın buradan çıkarılsa bir daha gelir. Çünkü bu kazancı başka bir yerden kazanamaz. Biz bunun savaşını 4-5 yıldır veriyoruz. Lütfen sesimizi duyun. Önümüz bayram. Bayramda bu cadde daha da kalabalık olur. Bu durumun daha da iğrenç ve katlanılmaz bir hal alacağını düşünüyorum. Bunun önüne geçelim" diyerek uyarıda bulundu.

Konya’da Trafik Kazası: 4 Ölü 2 Ağır Yaralı Konya’da Trafik Kazası: 4 Ölü 2 Ağır Yaralı

Muhabir: Dilan ANDIÇ