Kağıthane'de 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin'i b*çaklayan saldırgan, İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) haberinin ardından gelen ihbarlar sayesinde Kağıthane Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Saldırgan, Güngören'de mobilya montajı yaparken gözaltına alındı. Şahsın bipolar davranış bozukluğu olduğu ortaya çıktı.

A W217922 09

"Abi Korkuttun Beni" Diyerek Tepki Göstermişti

Olay, Kağıthane Merkez Mahallesi'nde geçtiğimiz Aralık ayında gece yarısı meydana geldi. Marmara Üniversitesi İstatistik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Aslıhan Zengin, arkadaşlarına yardım ettikten sonra kıyafetlerini değiştirmek için eve döndü. Daha sonra kahve içmek için tekrar yola çıkan genç kız, apartmanın önüne geldiğinde yanlış kapı şifresi girdiği sırada arkasından bir kişi yaklaştı. Zengin, "Abi korkuttun beni" dediği anda b*çaklandı. Saldırgan, bıçağı peçeteye sarıp olay yerinden kaçtı.

A W217922 03

Genç Kızın Üç Organı Zarar Gördü

Olayın ardından sağlık ekipleri hızla olay yerine intikal etti. Genç kız, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ve hemen ameliyata alındı. Üç organı zarar gören Zengin, 6 saat süren ameliyatın ardından hayati tehlikeyi atlattı ve taburcu edildi.

Saldırganın Kimliği Belirlenememişti

Polis, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı ve çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Saldırgan, genç kızı evinden itibaren takip etmişti. Ancak kriminal incelemede bıçakta herhangi bir parmak izi bulunamadı ve saldırganın net yüz görüntüsü elde edilemedi.

Kahramanmaraş Elbistan'da deprem meydan geldi Kahramanmaraş Elbistan'da deprem meydan geldi

A W217922 02

Kağıthane Asayiş Polisi Saldırganı İş Üstünde Yakaladı

İHA, saldırganın kaçış görüntülerini yayınladıktan sonra gelen ihbarları değerlendiren polis, yaklaşık 5 aylık teknik ve fiziki takip sonucu saldırganın Murat H. olduğunu tespit etti. Güngören'de mobilya montajı yaparken yakalanan Murat H., bipolar davranış bozukluğu rahatsızlığı olduğunu söyledi.

Şahıs Suçlamaları Reddetti

Murat H., kendisinin görüntülerdeki kişi olduğunu kabul etti ancak olayı gerçekleştirmediğini, çocuğu ateşlendiği için sokakta koşarak taksiye bindiğini belirtti. Polis, Murat H.'nin evinde yaptığı aramada olay anında giydiği kıyafetleri ve kaskı ele geçirdi.

Suç Geçmişi Ortaya Çıktı

Emniyette yapılan sorgulamada, Murat H.'nin "yalan beyan", "kasten yaralama" ve "suç uydurma" gibi suçlardan kaydı olduğu ortaya çıktı. Ayrıca eski eşini hem darbettiği hem de aldattığı, eşinin kanserden hayatını kaybettiği ve Murat H.'nin başka bir kadınla evlendiği öğrenildi.

A W217922 01

Genç Kız Saldırganı Tanımadığını Söyledi

Aslıhan Zengin, emniyette Murat H.'yi teşhis etti ancak şahsı tanımadığını belirtti. Saldırgan, "kasten öld*rmeye teşebbüs" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA