İsrail, 241 gündür aralıksız olarak Gazze Şeridi'nde saldırılar düzenliyor. Bu saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 36 bin 479’a, yaralananların sayısı ise 82 bin 777’ye yükseldi. İsrail ordusu, çocuk, kadın, yaşlı demeden Filistinlilerin üzerine bomba yağdırıyor.

Çin Hassas Yüz Hareketlerine Sahip İnsansı Robotlar Geliştiriyor Çin Hassas Yüz Hareketlerine Sahip İnsansı Robotlar Geliştiriyor

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail askerlerinin son 24 saat içinde gerçekleştirdiği 4 saldırıda 40 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 150 Filistinlinin ise yaralandığını açıkladı. Yapılan açıklamada, saldırıların başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana ölenlerin sayısının 36 bin 479'a, yaralıların sayısının ise 82 bin 777’ye ulaştığı belirtildi.

Refah’ta 1 Milyondan Fazla Filistinli Yerinden Edildi

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinden 1 milyondan fazla Filistinlinin göç etmek zorunda kaldığını bildirdi. Refah, güvenli bir bölge olarak görülmesi gereken yerlerden biri olmasına rağmen, yoğun saldırılar nedeniyle halkın güvenliği tehdit altında.

Kaynak: İHA