İsrail güçleri, Gazze Şeridi'nde 237 gündür devam eden bombardımanlarını durmaksızın sürdürüyor. Bu süre zarfında yaşanan yoğun saldırılar, dünya genelinde büyük bir tepkiyle karşılanırken, İsrail'in ABD ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği bu saldırılar sonucu, çocuk ve kadınlar da dahil olmak üzere binlerce sivil hayatını kaybetti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte İsrail askerlerinin Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği beş ayrı saldırıda 53 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini ve 357 sivilin yaralandığını bildirdi. Bakanlık, bölgedeki can kayıplarına dair en son rakamları da paylaştı.

Can Kaybı ve Yaralı Sayısı Artıyor

7 Ekim'den bu yana süren saldırılarda toplam 36 bin 224 kişi hayatını kaybederken, 81 bin 777 kişi de yaralandı. Bu korkunç rakamlar, bölgedeki insani krizin boyutlarını gözler önüne seriyor.

Uluslararası Tepkiler

İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği bu saldırılar, uluslararası alanda büyük tepki topluyor. Birçok ülke ve insan hakları örgütü, İsrail'in sivil hedeflere yönelik saldırılarını kınayarak, derhal durdurulmasını talep ediyor.

Gazze'de can kaybı 37 bin 431’e yükseldi Gazze'de can kaybı 37 bin 431’e yükseldi

İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarının ne zaman sona ereceği belirsizliğini korurken, bölgedeki insani durum her geçen gün daha da kötüleşiyor.

Kaynak: İHA