Gazze Şeridi'nde yaşanan şiddet olaylarında, İsrail ordusunun Nuseyrat Mülteci Kampı'na yönelik gerçekleştirdiği saldırıda bir gazeteci daha hayatını kaybetti. İsrail'in 7 Ekim tarihinden bu yana devam eden saldırılarda ölen gazeteci sayısı 106'ya çıktı.

Burkina Faso'da kilise saldırısı! Burkina Faso'da kilise saldırısı!

Gazze Şeridi'nde gece saatlerinde Nuseyrat Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırıda, El-Kuds Kanalı muhabiri Cebr Ebu Hedrus ile ailesinden 6 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Gazze hükümetinin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Hedrus'un ölümüyle birlikte İsrail'in 7 Ekim'den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden gazeteci sayısının 106'ya ulaştığı belirtildi.

Gazetecilerin Kaybı Toplumsal Acıyı Arttırıyor

Hedrus'un cenaze namazının Aksa Şehitleri Hastanesi bahçesinde düzenlendiği belirtildi. Gazeteci meslektaşları, Hedrus'un kaybını yasarken, toplum genelinde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı artan bir tepki görülmekte. Gazetecilerin hedef alındığı saldırılar, basın özgürlüğüne ve bilgiye ulaşma hakkına yönelik uluslararası endişeleri de beraberinde getiriyor.

Kaynak: İHA