Tatbikat, AFAD Antalya İl Koordinatörü Kamil Deniz'in liderliğinde gerçekleşti. Gazipaşa'daki AFAD gönüllüleriyle bir araya gelen ekip, Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde yangın tatbikatını icra etti. Tatbikat öncesi, AFAD ekibinden bir eğitimci, katılımcılara yangın tüpü ve kullanımı hakkında detaylı bilgi verdi ve uygulamalı eğitimler düzenledi.

AFAD Antalya İl Koordinatörü Kamil Deniz, ilçede tatbikatların ilgiyle karşılandığını ve bu ilginin kendileri için önemli olduğunu belirtti. Yangın afetlerinde yapılması gerekenleri aktararak gönüllülerin bilinçlenmesini sağladıklarını vurguladı ve gönüllülerin gösterdiği hassasiyet ve ilgi için teşekkür etti.

Verilen eğitimlerin sınavı bugün gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Mahallesi'nde bir enkaz tatbikatı ve Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yangın tatbikatı düzenleyen ekipler, bugün ilk yardım eğitimi verecek ve ardından yapılan eğitim ve tatbikatlarla ilgili sınav yapacaklar. Dereceye girenlere ödül verilecek.

Fırtına felaketi! Belediye başkan adayı ve oğlu'nun üzerine ağaç devrildi Fırtına felaketi! Belediye başkan adayı ve oğlu'nun üzerine ağaç devrildi

AFAD Gazipaşa İlçe Koordinatörü Sıtkı Altuner, yapılan eğitim ve tatbikatların sona erdiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Altuner, ilçede farkındalık oluştuğunu ve vatandaşların olaylar karşısında bilinçli şekilde davranmalarını sağlayacak bilinç seviyesinin arttığını ifade etti. Bu etkili program için emeği geçenlere tekrar teşekkür etti.

Kaynak: İHA