Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, kimliği ve plakası belirlenemeyen bir otomobilin çarptığı köpek yaralandı. Sürücü, olay yerinden kaçarken, acı içinde kıvranan köpek, çevredeki vatandaşların durumu veteriner hekime bildirmesi üzerine tedavi altına alındı.

Olayın Detayları

Olay, saat 12.00 sıralarında Ekmel Mahallesi D-400 Karayolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği ve plakası belirsiz bir araç, yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan köpeğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan köpek yaralandı. Sürücü, olay yerinden kaçarken, acı içinde kıvranan köpeği gören çevredeki vatandaşlar durumu veteriner hekime bildirdi.

A W124211 01

Bodrum'da dehşet anları! Marinada kurşun yağdırdı Bodrum'da dehşet anları! Marinada kurşun yağdırdı

Yaralı Köpeğin Tedavisi

İhbar üzerine olay yerine gelen veteriner hekim ve ekibi, ilk müdahalesini olay yerinde yaptığı yaralı köpeği kliniğine götürerek tedavi altına aldı. Köpeğin tedavisine klinikte devam ediliyor.

Köpeğin Sahibine Ulaşıldı

Öte yandan, köpekte bulunan çip sayesinde sahibine ulaşılarak durumdan haberdar edildi. Bu olay, hayvanların korunması ve tedavi edilmesi konusunda toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi