Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde park halindeki bir otomobil, bilinmeyen bir nedenle alev alarak kullanılamaz hale geldi. Araç sürücüsü ve çevredekilerin yangın tüpleriyle yaptığı müdahale başarısız olunca, itfaiye ekipleri devreye girdi.

Olayın Detayları

Olay, Selinus Sahili, Kızılin mevkiinde meydana geldi. Araç sürücüsü İbrahim Sönmez, otomobilini park ederek sahil turu yaptı. Bu sırada otomobilin ön bölümünde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alev ve dumanların yükseldiğini görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Yangına Müdahale

İbrahim Sönmez ve çevredeki bazı kişiler, yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale etti. Ancak bu müdahale başarısız oldu ve yangın, kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekibinin müdahalesiyle söndürüldü. Otomobilde hasar oluştu ve yangının çıkış nedeni ile ilgili çalışma başlatıldı.

Sürücünün Açıklamaları

Yanan aracına yangın tüpüyle müdahale ettiğini dile getiren İbrahim Sönmez, itfaiye ekiplerinin yardımıyla yangının söndürüldüğünü belirtti. Sönmez, “Aracım park halindeydi. Ön kaputtan alev almaya başladı. Çevredekilerin de yardımıyla 2 tane yangın tüpüyle yangına müdahale etmeye çalıştık. Yangını söndüremedik ve itfaiyeye başvurduk. İtfaiye geldi ve söndürdü, sonuç bu. Çok şükür LPG alev almadı. Ucuz atlattık” ifadelerini kullandı.

Antalya ve İlçeleri Su Kesintisi! 29 Mayıs 2024 Çarşamba Antalya ve İlçeleri Su Kesintisi! 29 Mayıs 2024 Çarşamba

Kaynak: İHA