Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, köprü altında çıkan yangın, köprüden geçen kabloların kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yakılıp içindeki bakır tellerin çalındığını ortaya çıkardı.

Olayın Detayları

Yeni Mahalle Ulusal Egemenlik Bulvarı üzerindeki Gazipaşa Köprüsü'nün altında meydana gelen olay, vatandaşların köprü altından yükselen dumanları fark etmesiyle ortaya çıktı. Kabloların kime ya da hangi kuruma ait olduğu henüz belirlenemedi.

Hırsızlık ve Yangın

Hırsız veya hırsızlar, köprüden geçen kabloları toplayarak içlerindeki bakır telleri çıkarmak için ateşe verdi. Bölgede yangın olduğunu gören vatandaşlar, durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa İtfaiye Birimi ekipleri sevk edildi. Ekiplerin geldiğini fark eden şahıslar olay yerinden kaçtı.

Elazığ'da art arda 2 deprem! Elazığ'da art arda 2 deprem!

Ekiplerin Müdahalesi

Gazipaşa İtfaiye Birimi, yanan kabloları kısa sürede söndürdü. Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları incelemede, kabloların kesilip toplandığını ve yakılarak içlerindeki bakır tellerin çalındığını belirledi. Yangının da bu nedenle çıktığı tespit edildi.

Polis Soruşturması Devam Ediyor

Gazipaşa polisi, olayla ilgili geniş çaplı bir inceleme başlattı.

Kaynak: İHA