Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, daha önce birçok kez ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan ceza alan bir sürücü, bu sefer kaçamadı. Bu sürücü, adeta bir suç makinesi olarak nitelendirildi ve kendisine 33 bin TL ceza kesildi. Ayrıca, aşırı alkollü olduğu için savcılığa sevk edildi.

Trafik Denetimleri

Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ses sistemi ve abartı egzozla çevreyi rahatsız eden, alkollü şekilde araç kullanarak trafiği tehlikeye atan, eksik evrak ve sürücü belgesiz araç kullanan kişilere yönelik denetimlerini sürdürdü.

Sürücünün Durumu

Denetim yapan polisler, Denizkızı Kavşağı’nda 17 yaşındaki Can K. idaresindeki 15 EG 851 plakalı aracı durdurdu. Kaçmak isteyen alkollü, ehliyetsiz ve yaşı tutmayan sürücü, polislere zor anlar yaşattı. 17 yaşındaki Can K.’ye; abartı egzoz, renkli ön ışık donanımı, ses sistemi, ehliyetsiz, alkol ve renkli camdan dolayı toplamda 33 bin TL cezai işlem uygulandı. Yapılan alkol testi sonucunda sürücünün 1,26 promil alkollü olduğu tespit edildi ve üst düzey alkolden dolayı savcılığa sevk edildi.

Kaynak: İHA