Antalya, doğal güzellikleri ve misafirperver insanlarıyla Türkiye'nin en gözde şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor. Şehrin merkezi dışında yer alan Gazipaşa ilçesi de bu doğal zenginliklerden nasibini alıyor. İşte Gazipaşa'nın en güzel plajlarından bazıları:

1. Koru Plajı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bulunan Koru Plajı, kendini filtre eden özelliğiyle biliniyor. Deniz suyunun havuzlara gelip geri dönmesi, doğal bir arıtma tesisi görevi görüyor. Dalga olmadığı zamanlarda bu havuzlar geçici olarak denizle bağlantısını kaybediyor ve ziyaretçilere eğlenceli bir oyun havuzu sunuyor. Koru Plajı'nda özellikle çocuklar için güvenli doğal havuzlar bulunuyor ve Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının yumurtlama yaptığı ender merkezlerden biri olarak biliniyor.

Antalya Emniyet Müdürü Orhan Çevik'ten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı Antalya Emniyet Müdürü Orhan Çevik'ten 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Koru Plajı'na Nasıl Gidilir?

Gazipaşa İlçe Merkezi'ne yakın konumda olan plaja, özel araçla veya Gazipaşa Otogarı'ndan kalkan ulaşım araçlarıyla kolayca gidilebilir.

Koru Plaji Dogal Havuzlar Yol Kenari

2. Gazipaşa Halk Plajı

Gazipaşa ilçe merkezinde bulunan Gazipaşa Halk Plajı, geniş kum yapısı ve sığ deniziyle öne çıkıyor. Sabah ve öğlen saatlerinde sakin olan plaj, özellikle akşam saatlerinde daha kalabalık hale geliyor. Otopark, soyunma kabini, duş ve tuvalet gibi olanaklarla donatılmış olan plajda Gazipaşa Belediyesi'ne ait bir kafe de bulunuyor.

77724947 I Ct887Mp H P5V6 O66 D6Tqg0A Dw U Kqtin0 Utl G O S Pai8O

3. Aysultan Kadınlar Plajı

Yalnızca kadınlara hizmet veren Aysultan Kadınlar Plajı, Gazipaşa ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Dalgalı denizi ve derin yapısıyla dikkat çeken plajda duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi olanaklar mevcut. Plaj, İotape Antik Kenti'ne de oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

4. Selinus Plajı

Selinus Plajı, Selinus Antik Kenti'ne yakın konumuyla biliniyor. Plajın uzunluğu yaklaşık 2,5 kilometre olup, geniş kumsal alanı ve sığ deniziyle çocuklu ailelerin tercihi arasında yer alıyor. Plaj çevresindeki tesislerde yiyecek ve içecek ihtiyaçları da kolaylıkla karşılanabiliyor.

Selinus Plajı'ına Nasıl Gidilir?

Gazipaşa ilçe merkezine oldukça yakın olan Selinus Plajı'na yürüyerek ulaşmak mümkün. Ayrıca plaj, mavi bayrak ödülüne sahip olup, hem tarihi geziler hem de deniz keyfi için ideal bir nokta olarak öne çıkıyor.

Unnamed-8

5. Kızılin Plajı

Gazipaşa ilçe merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Kızılin Plajı, büyük kaya parçaları ve çakıl taşlarıyla çevrili bir sahil sunuyor. İnce kum yapısıyla dikkat çeken plaj, plaj voleybolu gibi aktiviteler için de ideal bir ortam sağlıyor.

Kızılin Plajı'na Nasıl Gidilir?

İlçenin kuzey sahilinde konumlanmış olan plaja, Uğur Mumcu Caddesi'nden sahil yoluna inerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi