Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, özellikle sahil yürüyüş yolları, kaldırımlar ve trafiğe kapalı bölgelerde bisiklet ve motosiklet kullanımı yasak olmasına rağmen bu kuralları ihlal eden 17 sürücüye, toplamda 37 bin 332 lira ceza kesildi.

Diyarbakır'da Kürtçe Hizmet Veren Kafeye Polis Baskını: Sahibi Gözaltında Diyarbakır'da Kürtçe Hizmet Veren Kafeye Polis Baskını: Sahibi Gözaltında

Yaya Güvenliği İçin Sürekli Devriye

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Jandarma ve Zabıta ekipleri, özellikle akşam saatlerinde çocukların, yaşlıların ve ailelerin park ve yeşil alanlarda rahatça vakit geçirebilmeleri için sürekli devriye geziyor. Ekipler, yaya güvenliğini tehlikeye atan motosiklet ve bisiklet kullanıcılarına tolerans göstermiyor.

Kurallara Uymayanlara Cezai İşlem

Ekipler, yayaların kullanımına ayrılmış veya yaya önceliği olan alanlarda bisiklet ve motosiklet kullanılmasını engellemek ve kurallara uyulmasını sağlamak için sürücüleri uyarıyor. Kurallara uymayanlara ise para cezası uygulanıyor.

37 Bin 332 Lira Cezai İşlem

Ekiplerin gerçekleştirdiği denetimler sonucunda, Gazipaşa’da sahil yürüyüş yolları, parklar, yeşil alanlar, kaldırımlar ve trafiğe kapalı bölgelerde yasak olmasına rağmen bisiklet ve motosiklet kullanan 17 sürücüye, “trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan yönetmelikte gösterilen diğer kurallara uymamak” maddesinden 690 lira, “saygısızca araç kullanmak” maddesinden 690 lira ve “motosikleti yayaların kullanımına ayrılmış yerlerde sürmek” maddesinden bin 506 lira olmak üzere toplam 37 bin 332 lira para cezası uygulandı. 

Kaynak: Haber Merkezi