Yangın, saat 11.00 sıralarında Yeni Mahalle İnönü Caddesi üzerindeki 2 katlı binanın ikinci katında yabancı uyruklu A.H. ve ailesinin kaldığı dairenin balkonunda meydana geldi. Eşyaların henüz bilinmeyen bir nedenle alev alması sonucu çıkan yangında, evde bulunan anne ve çocukları panikle dışarı kaçarak yardım istedi. Yangını fark eden bir vatandaş ise hemen yangın söndürme hortumuyla balkona müdahale ederek yangının büyümesini engelledi.

Müdahale ve Kontrol Altına Alınması

Olayın bildirilmesi üzerine polis, sağlık ekipleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa İtfaiye Birimi ekipleri olay yerine sevk edildi. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan hızlı müdahale sonucunda yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları tamamlandı.

Naci Görür'den Murat Kurum'a deprem bölgesi uyarısı geldi: Felaketi gelecek nesillerimize ihraç ederiz Naci Görür'den Murat Kurum'a deprem bölgesi uyarısı geldi: Felaketi gelecek nesillerimize ihraç ederiz

İnceleme ve Soruşturma

Yangının çıkış nedeniyle ilgili detaylı inceleme başlatıldı. Polis ekipleri, yangının kesin sebebini belirlemek için çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: İHA