Derbinin Faturasını PFDK Kesti! Ali Koç Şok Olacak Derbinin Faturasını PFDK Kesti! Ali Koç Şok Olacak

sırasında lastiği patlayan Corendon Havayolları’na ait uçak, pistte güvenli bir şekilde durdu. Olayın ardından yapılan incelemeler sonucunda pist, dün gece uçak trafiğine yeniden açıldı.

Uçak Kazası ve Sonrasındaki İncelemeler

Corendon Airlines’ın Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Corendon Airlines’ın dün sabah gerçekleştirdiği CAI1031 Köln-Alanya/Gazipaşa seferini yapan 9H-TJF tescilli Boeing 737-800 tipi uçağın inişinde lastiklerin patlaması ve sonrasında uçağın pist üzerinde güvenli bir şekilde durması sonucu yolcularımızın ve uçuş ekibimizin uçaktan herhangi bir yaralanma veya sağlık sorunu olmadan indirildiği” belirtildi.

Pistin Yeniden Açılması

Açıklamada, uçağın emniyetli bir şekilde park pozisyonuna çekildiği ve Corendon Airlines’ın Teknik Ekibi, Alanya Gazipaşa Havalimanı’nın Teknik Ekibi ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi görevlileri tarafından yapılan pistteki ve uçak üzerindeki incelemelerin tamamlandığı ifade edildi. Pistin dün gece uçak trafiğine açıldığı ve Corendon Airlines’ın Alanya Gazipaşa operasyonlarının planlandığı şekilde devam ettiği belirtildi.

Kaynak: İHA