Gaziosmanpaşa'daki Özel Bilge Hastanesi'nde laboratuvar teknikeri olarak çalışan İ.O., hastane sahibi tarafından küfür ve tehditlerle zorla istifa dilekçesi imzalatıldığını öne sürdü.

İ.O, ifadesinde "Baskı altında kalarak istifa dilekçesini imzalamak zorunda kaldım. Odada cep telefonumla ses kaydı aldım." dedi. Ses kaydında, hastanenin ortaklarından olduğu iddia edilen Halil G.'nin küfür, hakaret ve tehdit içerikli konuşmaları yer aldı. İddialar hakkında Halil G. ise "Siz haber yapın soruşturalım. Bildiğini yap. Ses kaydınızı alıyorum. Ben bu haberi yapanlar ile ilgili gereğini yaparım" şeklinde yanıt verdi.

Özel Bilge Hastanesi sahibi Halil G.'nin koruması olan Gürşat K., İ.O'ya "seni parçalarım" diyerek tehdit etti. İ.O, "Baskı altında kalarak istifa dilekçesini imzaladım. Odada cep telefonumla ses kaydı aldım. Şikayetçiyim." dedi.

"Son Dört Aydır Bilge Hastanesi Şikayet Edilmektedir"

Halil G. ise iddiaları reddederek, "İ.O. isimli şahsı tanımam. Ben Bilge Hastanesi ortaklarından olurum. Son dört aydır Bilge Hastanesi şikayet edilmektedir." şeklinde konuştu. Halil G., İ.O'nun maaşının yatırılmadığına dair iddiaları da yalanladı.

Afyonkarahisar'da Sera İşçilerini Taşıyan Minibüs Şarampole Devrildi: 14 Yaralı Afyonkarahisar'da Sera İşçilerini Taşıyan Minibüs Şarampole Devrildi: 14 Yaralı

"Başka Çaresi Olmadığı İçin Telefonun Ses Kayıt Tuşuna Bastı"

İ.O'nun avukatı Burak Temizer, müvekkilinin yaşadığı olayı anlatarak, "Müvekkilim odada kendisini güvende hissetmediği için telefonun ses kayıt tuşuna bastı." ifadelerini kullandı.

"Müvekkilim Kendisini Güvende Hissetmek İçin Askerlik Yapacak"

Avukat Temizer, müvekkilinin hastane sahibi tarafından tehdit edildiğini belirterek, "Müvekkilim kendisini güvende hissetmek için askere gidiyor. Bu olayı gerçekleştirenler yargı önünde hesap verecek." dedi.

Hastane Ortaklarından Halil G.'den Açıklama

Öte yandan suçlamalar hakkında konuşan Halil G., iddiaları reddederek, "Ben bu haberi yapanlar ile ilgili gereğini yaparım." şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA