Gaziantep'in İslahiye ilçesi Yeniceli Mahallesi'nde serinlemek amacıyla baraj gölüne giren 16 yaşındaki Cebrail Gezer, boğularak hayatını kaybetti. Olay, dün akşam saatlerinde yaşandı. İddiaya göre, Cebrail Gezer ve üç arkadaşı Afrin Baraj göletine girdi. Bir süre sonra gençler suyun içinde çırpınmaya başladı. Üç arkadaş kendi imkanlarıyla sudan çıkmayı başarırken, Cebrail Gezer gözden kayboldu.

Sudan çıkmayı başaran arkadaşlarının ihbarı üzerine bölgeye jandarma, sağlık, UMKE, AFAD ve itfaiye ekipleri ile Adana'dan sualtı arama kurtarma ekibi sevk edildi. Ekiplerin yaklaşık 6 saat süren arama çalışmaları sonucunda, gece geç saatlerde Cebrail Gezer'in cansız bedeni sudan çıkarıldı. Genç Gezer'in cenazesi, olay yeri ve Gaziantep Adli Tıp Kurumu'nda tamamlanan işlemlerinin ardından defnedilmek üzere ailesine teslim edildi. Cenazenin Yeşilkent Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Çanakkale Biga'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı Çanakkale Biga'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

16 Yaşındaki Genç Boğuldu

Geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı

Cebrail Gezer'in cenazesini teslim alan ailesi, büyük bir acı içinde sinir krizi geçirdi. Olay sonrası jandarma ekipleri, geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

16 Yaşındaki Genç Boğuldu3

Kaynak: İHA