Galatasaray'ın deneyimli orta saha oyuncusu Dries Mertens, Antalya'da devam eden kamp sürecinde önemli açıklamalarda bulundu. Serik ilçesindeki Belek Turizm Merkezi'ndeki otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Belçikalı oyuncu, gelecek planları hakkında konuştu.

Bir gazetecinin "Mertens, seneye burada kalacak mı? Gelecek planın nedir?" şeklindeki sorusuna Mertens, "Son zamanlarda bu konuyu sıkça düşünüyorum. Kesin bir karar veremedim ancak sanırım bir yıl daha devam edeceğim. Futbolu seviyorum ve sakatlık gibi bir problemim yok. Neden olmasın? Burada veya başka bir yerde olabilir ancak bir yıl daha futbol oynamak istiyorum gibi görünüyor." şeklinde cevapladı.

1 Yıl Daha Futbola Devam Edeceğim2

Teknik Direktöre Güveniyor

Mertens, bu sezon daha fazla oynama şansı bulmasının teknik direktörle ilgili olduğunu ifade etti ve takımın birlikte oynadığı zaman daha iyi performans sergilediğini vurguladı.

Şampiyonlar Ligi Performansı ve Rakipler

Devam Edilebilir Performans

Şampiyonlar Ligi'nde elde ettikleri iyi sonuçlar hakkında konuşan Mertens, "Oturmuş, uyumlu bir takımımız vardı. Kişisel olarak devam edebileceğimi ve iyi performans gösterdiğimi düşünüyorum." dedi.

1 Yıl Daha Futbola Devam Edeceğim

Hasan Arat: 'TFF seçimleri için daha erken bir tarih belirlenmeli' Hasan Arat: 'TFF seçimleri için daha erken bir tarih belirlenmeli'

Fenerbahçe'nin Durumu

Fenerbahçe ile girilen şampiyonluk yarışı hakkında konuşan Mertens, rakiplerinin iyi durumunda olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Fenerbahçe'nin iyi transferler yaptığını ve güçlü maçlar çıkardığını dile getirdi.

İlk 11 Seçimi

Sneijder Tercihi

Teknik direktör olarak olsaydı, Mertens'in mi yoksa Sneijder'in mi Galatasaray'ın ilk 11'inde oynayacağına dair soruya Mertens, "Kesinlikle Sneijder'i tercih ederdim. Kendisi buraya gelirken formda bir oyuncuydu." şeklinde yanıt verdi.

Mertens, basın mensuplarına poz vererek antrenmana katıldı.

Kaynak: İHA